českolipský silniční pohár

sponzor

sponzor

sponzor

sponzor

sponzor

sponzor

sponzor

sponzor

sponzor

Další informace o chystaném silničním seriálu ke dni 15.2.2012

V přípravách nového silničního seriálu na Českolipsku jsme postoupili o pořádný kus dál. Podařilo se v řádném termínu zažádat o grant českolipskou radnici. Teď už záleží na sportovní komisi, jakou částkou přispěje. V nejbližší době bude podána žádost o grant z prostředků krajského úřadu v Liberci. Nemá snad ani cenu připomínat, že papírování s tím spojené je příšerné a rok od roku horší a podrobnější.
Naší výhodou by mohlo být, že projekt silničního seriálu podporuje Liberecký svaz cyklistiky a s ním zároveň i Krajské sdružení ČSTV v Liberci. Uvidíme, jak to všechno dopadne, ale tyto instituce jsou s námi a podporují nás !

Rýsuje se podoba bodování seriálu, která byla konzultována s několika lidmi. Lákává a nejpřijatelnější by byla nabídka Aleše Gregora, který nabízí využít již hotového softwaru, který se používá pro bikový seriál Peklo severu. Je tam i poměrně spravedlivě propracován princip bodování, který zohledňuje i kvalitu závodu, ve smyslu počtu účastníků. Zbývá ještě doladit bodování chystané časovky družstev. Pokud se to podaří zakomponovat, zřejmě na to přistoupíme.

Uvažujeme o zrušení kategorie horských kol. Je to pozůstatek z historie, který by v novém systému bodování neprocházel. Abych byl úplně přesný, závodníci by klidně na horském kole mohli závodit, ale byli by hodnoceni v kategorii dle věku, mezi normální silničkami. Snad to není velká diskriminace, ale bikových závodů je dle mého soudu na výběr dost a my budujeme silniční seriál. Snad to tak bude pochopeno a třeba tito lidé, jichž si vážím, zauvažují a zainvestují do silničního kola.

Pokud by nám chtěl někdo pomoci, ať se ozve - uvítáme nápady, názory, konkrétní nabídku pomoci. Nebráníme se novým sponzorům. Buď se ozvěte přímo mě - Josef Semerád, tel.: 731 605 184, nebo nechte vzkaz v návštěvní knize.

Zatím přeji pohodové zimní dny !

Pepa Semerád