českolipský silniční pohár

sponzor

sponzor

sponzor

sponzor

sponzor

sponzor

sponzor

sponzor

sponzor

Aktuality

Slavnostní vyhlášení

Je to tady! Sobota 3.11.2018 a slavnostní vyhlášení Českolipského silničního poháru je tu. Celkem účast přislíbilo 108 účastníků, z toho je zřejmé, že sál bude naplněný, což mě moc těší. Prosím, přijďte včas, zvlášť vy, kteří budete sebou mít početný doprovod. Prezentovat u vchodu do sálu budeme od 17 hodin, připomínám vstupné 200 Kč pro dospělého a 100 Kč pro mládež do 18 let. Na všechny se moc těším! Zdraví Pepa Semerád

Je dobojováno, letošní ročník zná své vítěze

Milí přátelé. Posledním závodem se nám uzavřel sedmý ročník Českolipského silničního poháru. Nyní zbývá zhruba měsíc na to, abych připravil slavnostní vyhlášení, spojené s předáním cen pro nejlepší. Pro lepší přehlednost jsou v celkových výsledcích vyznačeni žlutě ti cyklisté a cyklistky, kteří splnili podmínku minimálního počtu odjetých závodů, a které pozvu na slavnostní vyhlášení. Na některé z vás nemám kontakt. Prosím tedy tyto závodníky, aby mi poslali mailem nebo sms na sebe spojení - nejlépe svůj email i tlf. číslo: Jaroslava Křížková, Pavlína Schäferová, Ivana Loubková, Karel Petera, Filip Šlajchrt, Vojtěch Jonáš, Jan Brňák, Jaroslav Henych, Petr Strnad a Antonín Kalojíros. Na 99% se vyhlášení uskuteční v sobotu 3.11.2018 na sále restaurace Stará Lípa. Děkuji všem závodníkům za bezproblémovou sezónu a kvalitní výkony. Věřím, že přízeň našemu seriálu zachováte i v dalších letech. Pepa Semerád

Schyluje se k vyvrcholení letošního ročníku

Ahoj všem! Letošní dlouhá cyklistická sezóna míří nezadržitelně ke svému závěru. Náš seriál nyní obsahuje již jen poslední akci, kterou je hromadný závod BABYLON, v okolí České Lípy. Situace v několika kategoriích je již jasná a rozhodnutá, v jiných naopak do posledního závodu otevřená a čeká na své rozuzlení. Než se sejdeme v České Lípě, doporučuji si ve Fotogalerii vychutnat krásné fotky Alžběty Doležalové z posledních časovek do vrchu a připomenout si, jaký je cyklistika skvělý a fotogenický sport. Šťastné kilometry sklonku léta přeje Pepa Semerád

Českolipský silniční pohár dospurtoval do cílové pásky !

Cyklistická sezóna míří ke svému závěru a jako vždy hodně rychle utekla. Časovka do vrchu Pahorek byla poslední částí třináctidílného seriálu. Mám nesmírnou radost z velkého počtu účastníků. Tolik cyklistů, jako letos, se na startu ještě nikdy neobjevilo ! Závod proběhl v pěkné sportovní atmosféře, udatně bojovali jak ti nejmladší, tak i favorité z řad dospělých. Na startu se představily i rodinné generace cyklistů. Nejrychlejší si odvezli poháry a medaile a všichni ostatní i maličkost, ve formě chutných preclíků a dobrého pití.
Emoce opadly, napětí povolilo. Vše je jasné, známe i celkové výsledky. Někdo by se mohl ptát, co teď cítím já, jako člověk, který tohle všechno "spískal" a pro vás všechny připravil. Je to směs pocitů, myšlenek, plánů, vzpomínek, nostalgie. V první řadě patří dík vám všem, kdo máte rádi kolo a nebojíte se hýbat a sportovat a za svým sportem třeba i pořádný kus dálky cestovat. Dík mé Mirce, která mé aktivity a někdy až nadměrné nasazení trpělivě snáší. Dík štábu lidí, kterým věřím a bez jejichž pomoci by závod nemohl proběhnout. Dík patří všem ostatním pořadatelům, kteří ten svůj závod piplají a zušlechťují k co nejlepší podobě.
Náš seriál mě velmi obohatil. Poznal jsem díky němu mnoho nových tváří z vašich řad. Vím už, že v Železném Brodě je parta kluků, co skvěle jezdí a zároveň jsou do jednoho příjemní a mile normální. Vždy jsem rád viděl chlapy z Mělníka nebo sympaťandy se svým mužským doprovodem z Osečné a Šluknovského výběžku. Mohl bych pokračovat dál a dál ... Seriál pomohl zviditelnit nová jména a hvězdičky, hlavně mezi mladými. Kéž jim nadšení a elán vydrží co nejdéle !
Těším se, že se s Vámi setkám 20. října v České Lípě na slavnostním vyhlášení, které udělá tečku za touto sezónou. Již nyní mohu prozradit, že v každé kategorii vyhlásíme prvních pět z celkového pořadí. Na vyhlášení budete moci vzít i svou partnerku (dámy svého partnera). Bude zajištěna hudba, čeká nás nejen tanec, ale také bohatý a příjemný program. Rozhodně to bude stát za to ! Podrobnější informace naleznete na těchto stránkách zanedlouho, již teď se na vaši účast moc těším ! Vždyť jsme všichni byli u zrodu premiérového ročníku Českolipského silničního poháru !

S přáním hezkého dne - Josef Semerád

Zbývá nám odjet poslední závod !

Měsíc září je v cyklistickém kalendáři jedním z nejnabitějších. Každý víkend mají závodníci na výběr z mnoha závodů a akcí, v blížícím se závěru sezóny. Náš Českolipský silniční pohár má za sebou další dva uskutečněné podniky.
Tour de Zeleňák ani letos nezklamal. Silnice byly sice po ránu mokré, ale téměř 500 účastníků, zahraniční jezdci a týmy, špalíry vydatně povzbuzujících diváků po celé trase a za ta léta již perfektně zvládnutá organizace, povyšují tento závod na klenot mezi cyklistickými akcemi, a to i v dalekém okolí. Mě osobně každoročně nadchne pozitivní atmosféra, jak mezi cyklisty v pelotonu, tak i při posezení po závodě. Letos neměl chybu ani sběrný traktor s valníkem pro odpadnuvší. Ten, kdo stoupal esíčka v Brtnickém stoupání, si musel, díky bouřlivé atmosféře a povzbuzování, připadat na chvilku jako profi jezdec někde v pasážích Tourmaletu - byl to zážitek. Díky všem a hlavně partě kolem Pavla Brabce !

Velmi pěkná byla i časovka, kterou uspořádali přátelé v Bělé pod Bezdězem. Vašek Vild, Láďa Hoffman a jejich parta, připravili tradiční profilově náročnou trať. Počasí přálo, průběh závodu byl bez problémů a vyhlášené Bělské špagety v restauraci U Beránků byly také skvělé, alespoň do té doby, než došly. Klukům z Bělé musel udělat radost i početný peloton dětského závodu. Jsem moc rád, že náš oddíl k tomu přispěl měrou vydatnou, dle ohlasů to byl pro všechny mladé naděje pěkný a vzrušující zážitek.

Nezbývá než všechny, kdo mají chuť a čas, pozvat v sobotu 23. září na časovku do vrchu Pahorek. Přijeďte do Horní Libchavy zabojovat o poslední body do seriálu. Snad bude přát počasí - my z pořádajícího klubu MS AUTO se moc těšíme na vaši hojnou účast !

Pepa Semerád

Máme za sebou dva závody za jeden víkend !

Mám rád Karla Dvořáka a vážím si jeho neutuchající aktivity na cyklistickém poli. DAAK tour pořádá snad už od nepaměti a povýšil ho k největším společenským událostem ve Skalici. Trať DAAK tour je jako vždy těžká a hodně rozbitá, což možná zaskočilo hlavně jezdce UAC. Nemělo by se však zavírat oči před skutečnostmi, které by šly do příštího roku vylepšit. Cesta ze slavnostního startu na ostrý nebyla manifestační jízdou, ale tuhým bojem o pozice a jelo se i padesátkou, padalo se... Když se u Zlatého buřta odstartovalo, někteří jezdci tam ještě ani nedorazili. Z vlastní zkušenosti vím, jak je obtížné udělat závod ve dvou vlnách. Myslím si však, že dvě vlny by letos závodu opravdu prospěly - určitě by ubylo nervozity hlavně na začátku, kdy všichni chtějí dopředu. Dále připomínka - při prezentaci závodníků se prostě musí vyžadovat a zapisovat ročníky narození. Bez této informace se mi strašlivě těžko a zdlouhavě přepočítávaly výsledky do našeho poháru. Jediné štěstí, že většinu vás cyklistů znám, nebo vím, kde si vás a v které lize a soutěži najít. Výsledky DAAK touru 2012 jsou na těchto stránkách tedy uzpůsobeny kategoriím Českolipského silničního poháru a patřičně obodovány. Originální výsledky dle kategorií vypsaných pořadatelem, uveřejníme na našich klubových stránkách: clcyklo.kvalitne.cz

O den později se konal první ročník časovky Lužický hrb. Přátelům z Bohemie Nový Bor se podařilo vytyčit krásnou a půvabnou trať, která každého prověřila. Moc se přimlouvám, aby trasa zůstala stejná i následujících letech - ten pocit, když stoupáte první kilometry uprostřed voňavého lesa, schovaní v příjemném stínu, je neopakovatelný. Nemluvě o dojezdu před početnou kulisou návštěvníků chaty na Luži a stáda zvědavých koz - kdo to neviděl, neuvěří.

Byl to těžký, ale zároveň krásný víkend. Nyní se sejdeme na Tour de Zeleňák a já se moc těším na jedinečnou a úžasnou diváckou podporu po celé trati vedoucí Šluknovským výběžkem !

Pepa Semerád

Časovka Lužický hrb

Více info na tomto plakátu

Zrušení závodu!

Z finančních důvodů se dle vyjádření pořadatele letos bohužel neuskuteční závod Velká cena SČE na Sněžníku dne 18.8.2012

Časovka družstev se parádně vyvedla !

Moc jsem se těšil na Časovku družstev. Přiznávám, že je to má srdeční disciplína. Přemítal jsem, jaká bude asi účast. Nakonec se nám povedlo vše - sjela se padesátka cyklistů, kteří obsadili všechny vypsané kategorie. Počasí bylo takřka ideální a atmosféra závodů přátelská. Pro naše mládežníky pak byla krásná konfrontace s pražskými dráhaři z TJ KOVO.
Čas vítězného týmu (Michal Guse, Petr Kvapil a Robert Míl) a dosažený průměr cca 46 km/h, jsou třešničkou na dortu této povedené akce. Inspirující a půvabný byl ale také pohled na rodinné týmy, kde spolu radost z pohybu a opojení z rychlosti zažívaly pospolu různé generace. Pro každého účastníka byla připravena maličkost. S prázdnou neodešli ani ti, co nedosáhli na stupínky, ať už to bylo malé občerstvení a výborné preclíky z Jizerských pekáren nebo také sladký polibek od krásné hostesky. Za všechny, kteří časovku připravili, děkuji za účast a snad jsme všichni byli přítomni založení nové tradice.
Českolipský silniční pohár má teď přestávku. Dalším závodem by měly být okruhy na Sněžníku, které pořádá pan Jeřábek a SČE Děčín. Zatím nenáme propozice. Jakmile budou, naleznete je na těchto stránkách.

Krásné léto a prázdniny Vám přeje !

Pepa Semerád

Časovka družstev zahájí druhou polovinu poháru!

Dnešní časovkou do vrchu Českolipské Kozly jsme uzavřeli první polovinu soutěže. Přes padesátku závodníků všech věkových kategorií čekalo stoupání přes Kozly na Taneček, doprovázené deštěm. Naštěstí nefoukal vítr, takže byly k vidění i velmi rychlé časy. Oproti loňskému ročníku šla celková sportovní úroveň závodu opět nahoru.
Trať nejvíce seděla Janu Valešovi, ale skvělé výkony podali i další a potěšitelné je, že i v těch mladších ročnících. Svoji krátkou trať si na tříkolce objela i sotva dvouletá Theresa Pekárková, urputně se o krásné poháry bojovalo i v dětských a žákovských kategoriích.
Připomínáme nadcházející časovku družstev v České Lípě. Přemýšlejte a kombinujte nad složením týmů, já osobně se na tento závod moc a moc těším.

Těšíme na Vaši účast a věříme, že se sejdeme v hojném počtu !

Pepa Semerád

Důležité informace pro příští závody !

Vážení a milí příznivci Českolipského silničního poháru. Máme dnes odjetou legendární hromadnou klasiku Tour de Malá Skála, v pořadí již neuvěřitelný 40. ročník. S výsledky to vypadá tak, že si asi na správnou verzi trošku počkáme. Zatím se věnujme tomu, co přijde dál, neboť čas letí rychlostí trysku divokého oře.
V měsíci červnu vás dvakrát přivítáme v České Lípě. Mnozí z vás již časovku do vrchu Českolipské Kozly dobře znají, sejdeme se 10.6. v restauraci Neptun u koupaliště. O dva týdny později pak čeká premiérový ročník Časovky družstev. Termín tohoto atraktivního závodu pro tří až čtyřčlenné týmy je neděle 24.6. a trasa je stejná, jako u Jarní časovky, tedy 18,6 km mezi Českou Lípou - Zákupy - Srní a Ramší. Centrum dění opět bude v restauraci Svárov. Přemýšleli jsme, jak sestavit kategorie. Nakonec budou kategorie tyto čtyři : 1) Závodní týmy, 2) Mládežnické týmy (nikomu z členů nesmí být více než 18 let), 3) Rodinné týmy (jakékoliv rodinné složení - šance pro rodiče s potomky) a 4) Firemní, podnikové týmy (možnost sestavit tým z pracovníků od stejného zaměstnavatele). U všech kategorií platí, že lze libovolně sestavit tým bez ohledu na pohlaví, tzn. že každý tým může být smíšený. Bodování do seriálu bude vycházet z absolutního pořadí všech týmů v cíli. Více naleznete v rozpisu závodu na těchto stránkách.

Věřme, že nám vyjde počasí a závody se vydaří. Moc se těšíme na Vaši účast !

Pepa Semerád

Důležité sdělení !

Ten kdo chce jet a bodovat v závodě Tour de Malá Skála a NENÍ dosud registrován v Extralize masters, musí tak učinit, a to přes internet na stránkách: cyklomasters.cz
Pokud tak neučiní alespoň den před závodem,
nebude připuštěn na start !!! Budete-li mít problémy s registrací, neváhejte mě kontaktovat (tel.: 731 605 184). Závod jinak není určen pro mládežníky - musejí si ještě počkat :)

Pepa Semerád

Jarní časovka v České Lípě zná vítěze

Málokdy se stane, že se sejdou takřka ideální podmínky pro uskutečnění závodu na čas. V rámci Jarní časovky se tomu tak stalo. V neděli se utišil silný vítr, který ostře vál několik dnů předtím, teplota byla příjemná a pohodová atmosféra zavládla i mezi účastníky z řad cyklistů.

Více>>

Vydařený hromadný závod v Terezíně

Milovníci klasického hromadného závodu se konečně v rámci seriálu Českolipského silničního poháru dočkali. Po úvodních časovkách se sešel peloton závodníků v Terezíně, kde parta z SKP Styl Litoměřice kolem pana Lišky, připravila v pořadí již jedenáctý ročník Terezínské jarní klasiky. Na závodníky čekalo 73 km v krásném a teplém počasí.
Absolutně nejrychlejším závodníkem byl nezničitelný Tomáš Vitáček, skvělou jízdu předvedli i další borci v popředí. Svým výkonem zaujala i vítězka ženské kategorie Jana Svobodová i dvojice mladých kadetů Sportovního klubu MS AUTO. Seriál pokračuje časovkou v České Lípě, všichni jste srdečně zváni.

Těším se na vás u nás v České Lípě !

Pepa Semerád

Úvodní časovkářská porce je za námi!

Tradiční časovkou Bělská vteřina se uzavřelo úvodní trio časovkářských závodů, kterým odstartoval Českolipský silniční pohár. V Bělé pod Bezdězem, na členité 17 km dlouhé trati, bylo silné zastoupení pražských a středočeských závodníků - závod se započítával též do seriálu UAC. Přesto se objevilo i dost cyklistů, kteří již cíleně do našeho seriálu bodují a pilně sbírají bodíky. Na těchto stránkách též můžete sledovat průběžné pořadí z dosud odjetých závodů. Příští akcí je hromadný závod Terezínská jarní klasika, který zcela jistě velmi kvalitně připraví pořadatelé z klubu SKP Litoměřice.

Ahoj v tradičním cyklistickém městě - v Terezíně !

Pepa Semerád

Máme za sebou již dvě časovky !

Po úvodní časovce Kol-Ja se sešel početný balík cyklistů také o týden později, na dnes již legendární časovce jednotlivců Hodkovice - Český Dub a zpět. Pořadatelé z klubu KC Kooperativa Liberec připravili závod na trati bez jediné díry v asfaltu a v pohodě zvládli i očekávaný nápor přihlášených, neboť jak je všeobecně známo, tato časovka otvírá závodní sezónu Extraligy masters.

Více>>

Českolipský silniční pohár zahájen !

Kolotoč cyklistických závodů, patřících do seriálu Českolipský silniční pohár, se roztočil prvním závodem. Tím byla dlouhá a rovinatá časovka jednotlivců Kol-Ja, kterou připravil tým okolo Radka Beneše v Jabkenicích. A nutno říci, že to byla premiéra jako zvon.

Více>>

Za pár dní začínáme

V menu "O poháru" naleznete pravidla seriálu, rozdělení do kategorií a systém bodování. Dále jsme přidali rozpisy úvodních závodů. Důležitá informace: Vzhledem k uzavírce mostu v Brenné se posouvá termín oblíbené Jarní časovky z 6.května na neděli 27.května 2012. Další novinky budeme postupně uveřejňovat.

Máme podporu Krajského svazu !

První březnový den jsem zúčastnil zasedání Krajského svazu cyklistiky pro Liberecký kraj. Přestože se neobjevili zástupci mnoha pozvaných klubů, jednání proběhlo s výsledkem, který je pro nás povzbudivý.

Více>>

Další informace o chystaném silničním seriálu ke dni 15.2.2012

V přípravách nového silničního seriálu na Českolipsku jsme postoupili o pořádný kus dál. Podařilo se v řádném termínu zažádat o grant českolipskou radnici.

Více>>

Českolipský silniční pohár 2012

Přátelé, kamarádi, přinášíme první informace o nadcházející sezóně roku 2012 a s ní i o vzniku nového seriálu závodů.

Více>>